Рак біль

Рак біль

Біль у раку є однією з найбільш боязких сутностей в управлінні болем. Близько 75% пацієнтів з онкологічними захворюваннями страждають від деяких видів болю. Лікування болю в раку є важким, оскільки часто включає в себе випадковий біль, епізодичний біль, невропатичний біль і порушення когнітивних навичок.

Важливо пам'ятати, що хоча у пацієнта рак, джерело болю може бути не пов'язаним з самою раком. Якщо у вас діагноз раку, лікарі Іллінойського інституту болю також шукатимуть інші причини хворобливого стану.

What causes cancer pain?

Біль у раку поділяє ту ж патологію, що і нераковий біль. Біль у раку пов'язаний з процесом під назвою «ноцицепція», який передбачає активацію сенсорних аферентів стійкими подразниками. Біль від раку безпосередньо пов'язаний з пошкодженням тканин, яке активується первинними аферентними нейронами (ноцицепторами), які розташовані в шкірі, суглобах, м'язах і вісцеральних органах.

Одним з основних видів болю в раку є стиснення спинного мозку. Це зазвичай призводить до болю в шиї і спині від стиснення шнура, а також може сприяти слабкості руки або ноги, а також оніміння кінцівки. Таке стиснення лікується інтервенційними заходами, які можуть полегшити подразнення нервів і запалення. Ще одним видом болю є біль у кістках, який виникає, коли рак поширюється на кістки. Зовнішнє випромінювання використовується для лікування ослаблених кісток. Радіоактивна медицина дається для лікування уражених ділянок кістки і зробити їх сильнішими.

Біль є прикрим досвідом для багатьох пацієнтів. З розширеними стадіями раку, 50% пацієнтів повідомляють про сильний біль. Є, як правило, два джерела болю в раку:

  • Ураження пухлини – оскільки пухлина зростає в розмірах, вона може тиснути на навколишні тканини та органи. Це тисне на нервові закінчення і призводить до болю в кістках, болю в м'язах і головного болю.
  • Реакція на протиоприйнятні методи лікування – операції, радіація, біопсії, ін'єкції та інші процедури можуть призвести до значного болю.

What are the various types of pain?

Деякі рак може виробляти:

  • Невропатичний біль – Це біль, пов'язаний з нервами, який пов'язаний з печінням, потилюванням і відчуттями свербежу.
  • Проривний біль – Часто називають біль спалаху, це відбувається, коли ви регулярно приймати ліки від хронічного болю. Проривний біль виникає в поєднанні з хронічним болем, який управляється медикаментами.
  • Хронічний біль – це біль, який зберігається протягом півроку і більше.

What is the treatment of cancer pain?

Близько 80% ракового болю звільняється від опіоїдних анальгетиків. Опіоїди даються усно, внутрішньовенно в безперервному больовій перекачці , або в спинномозкову рідину. Рятувальні дози опіоїдів нормального вивільнення повинні бути надані при переривчастому болю. Проривний біль часто лікують за допомогою іншого опіоїду.

Фізична терапія використовується для зниження рівня болю. Це може включати масаж, електричну стимуляцію та ультразвукову терапію для зменшення болю. Процедури використовуються для полегшення певних видів болю. Тригер точкові ін'єкції використовуються для хворобливих тригерних регіонів, пов'язаних з болем в раку. Крім того, епідуральні стероїдні ін'єкції можуть бути надані, коли біль пов'язаний з пухлиною, що тисне на корінь нерва або інше питання.

Does cancer pain treatment work?

Біль у раку майже завжди можна полегшити. Фахівці з управління болем будуть працювати з вами, щоб адмініструвати інтервенційні процедури, ліки та методи, які знімають біль. Якщо ви відчуваєте біль, обговоріть свої варіанти з фахівцем по догляду за болем. Контроль болю є частиною загального лікування раку. Дискусія про біль з лікарем може запевнити, що ваш режим болю працює.