Комплексний регіональний больовий синдром

Комплексний регіональний больовий синдром

Складний регіональний больовий синдром (CRPS), інакше відомий як синдром рефлексу симпатичної дистрофії (RSD), є болючим станом, який найчастіше вражає одну з кінцівок (руки, ноги, руки або ноги), як правило, після травми або травми цієї кінцівки. CRPS може бути викликана пошкодженням або несправністю периферичної та центральної нервової систем. Центральна нервова система складається з головного і спинного мозку, а периферична нервова система включає нервову сигналізацію від головного і спинного мозку до решти тіла.

Існує дві аналогічні форми комплексного регіонального больового синдрому, які називаються CRPS-I і CRPS-II. CRPS-I (раніше відомий як синдром рефлексу симпатичної дистрофії) є особами без непідтверджених нервових травм. CRPS-II (раніше відомий як причинно-наслідковий зв'язок) є пацієнтами, у яких підтверджені або діагностовані травми нервів. Будь-хто може бути діагностований зі складним регіональним больовий синдром, і це може вплинути як на чоловіків, так і на жінок у будь-якому віці. CRPS рідко зустрічається у людей похилого віку та дітей.

Діагностика комплексного регіонального больового синдрому (CRPS)

Ознаки і симптоми варіюються на індивідуальній основі, але найчастіше включають:

  • Печіння або пульсуючий біль, що виникає в руці, нозі, руці або стопі
  • Уражена кінцівка може стати чутливою до дотику або холоду
  • Набряк болючої ділянки
  • Зміни кольору шкіри, температури або текстури
  • Зміни росту волосся і нігтів
  • Жорсткість суглобів, набряки і пошкодження
  • М'язові спазми, слабкість і втрата (атрофія)
  • Зниження здатності переміщати уражену частину тіла

Складний регіональний больовий синдром іноді може поширюватися від його джерела до інших місць в організмі, таких як протилежна кінцівка. Ознаки і симптоми можуть зберігатися протягом декількох місяців до років.

Лікування комплексного регіонального больового синдрому (CRPS)

Лікування, ймовірно, буде найбільш ефективним, коли почалося на початку перебігу хвороби.
CRPS може бути діагностований через фізичний огляд і історію хвороби людини з лікарем Іллінойського інституту болю. Сканування кісток, рентген, МРТ або тест нервової системи можуть виявити, якщо людина має складний регіональний больовий синдром. Серія методів лікування зазвичай проводиться для поліпшення симптомів.

Лікування зазвичай проводиться за допомогою застосування медикаментозної терапії, а також симпатичних або інших нервових блоків, які допоможуть полегшити біль CRPS або викликати стан, щоб перейти в ремісію. Стимуляція спинного мозку є варіантом для тих вогнетривких, симпатичних або інших нервових блоків.