Анкілозерний спонодиліт

Анкілозерний спонодиліт

Анкілозуючий спонодилоз є формою прогресуючого артриту, який пов'язаний з хронічним запаленням суглобів. Це може призвести до застигання суглобів. Назва походить від грецьких слів "ankylos", що означає застигання суглобів, і "спондило", що означає хребці. Спонкдиліт – це запалення хребта.

HOW COMMON IS ANKYLOSING SPONDYLITIS?

У США 129 з кожних 100 000 людей мають анкілозерний спонкдиліт. Рівень поширеності становить близько 0,1% у США.

WHAT STRUCTURES ARE AFFECTED BY ANKYLOSING SPONDYLOSIS AND SPONDYLITIS?

Анкілозерний спонодиліт вражає хребет, а також суглоби за межами хребта, такі як плечі, коліна, стегна і ребра. Основним ураженим суглобом є сакруліак (СІ) суглоб, який знаходиться в регіоні, де хребет приєднується до тазу. Він часто може впливати на зв'язки і сухожилля, які прикріплюються до кісток. У рідкісних випадках страждають органи, такі як кишечник, серце, легені та очі.

WHAT SYMPTOMS ARE ASSOCIATED WITH ANKYLOSING SPONDYLITIS?

Симптоми, пов'язані з анкілозерним спонкдилітом, включають біль у спині, зниження рухливості хребта та жорсткість. Такий стан також може призвести до постійного болі в суглобах. Біль від анкілорингу спонодиліт вражає більше чоловіків, ніж жінок, і зазвичай з'являється у віці від 15 до 45 років.

WHAT CAUSES ANKYLOSING SPONDYLITIS?

Анкілозерний спонкниліт є аутоімунним захворюванням. Це означає, що імунна система організму заплутується і атакує здорові тканини, такі як суглоби. Це може призвести до великого болю і запалення. Люди з таким станом мають новий ріст кісток в хребті, що може призвести до жорсткості спини і шиї. Хоча точний механізм, який призводить до анкілозуютного спонодилозу, не зрозумілий, гени, як вважають, сприяють цій проблемі.

Вчені виявили ген під назвою HLA-B27, тобто у близько 90% кавказьких з анкілозуючою спонтайлозом. Це говорить про важливу генетичну ланку при захворюванні. Крім того, деякі дослідження виявили, що бактерії можуть впливати на хворобу і її розвиток.

WHO IS AFFECTED BY ANKYLOSING SPONDYLITIS?

Близько півмільйона людей у США страждають від анкілозуючого споніліту. Ця хвороба могла розвинутися в дитинстві, постраждало більше хлопчиків, ніж дівчаток. Крім того, у дітей зі станом спочатку болі в стегні і коліні, а потім і далі, біль у спині виникає в міру прогресування захворювання до хребта.

HOW IS ANKYLOSING SPONDYLOSIS DIAGNOSED?

Якщо лікар підозрює, що у вас анкілозуючий спонділоз, він проведе медичний анамнез, зробить фізикальне обстеження, зробить рентген, проведе аналізи крові і замовить візуалізаційні сканування, такі як МРТ і КТ.

HOW IS ANKYLOSING SPONDYLITIS TREATED?

Хоча ліків від анкілозуютого спонкдилозу не може бути; лікування зосереджене на управлінні болем, зменшенні ускладнень та поліпшенні якості життя. Параметри включають в себе:

  • Сайт Специфічні стероїдні ін'єкції – Іллінойс біль лікар може вводити протизапальний стероїдний засіб.
  • Фізична терапія – Це може забезпечити багато стратегій для боротьби з болем. Переваги фізичної терапії включають аеробні вправи, вправи на розтяжку, післяобідню освіту, управління болем, правильне позиціонування сну, а також використання адаптивного обладнання та допоміжних пристроїв.
  • Ліки – Нестероїдні протизапальні засоби використовуються для зменшення запалення, забезпечення знеболення та покращення рухливості. Короткий курс кортикостероїдів також може допомогти забезпечити полегшення від анкілозующого спонтайліту. Анальгетики використовуються, щоб дати полегшення болю, а також. Проти ревматичні препарати – це нові препарати, які працюють шляхом контролю імунної системи.